AKNE MİTLERİNİ ÇÜRÜTÜYORUZ: BİLMEDİĞİNİZ İLGİNÇ GERÇEKLER!

 

1.    Mit: Akne Yalnızca Cilt Yüzeyinde Oluşan Bir Problemdir

Gerçek: Akne Deri Altında Oluşur

 

Aknenin cilt yüzeyinde oluştuğu yaygın bir inanış olsa da işin aslı pek öyle değildir. Akne, cilt yüzeyinin altında, özellikle yağ üretiminin aşırı derecede arttığı, ölü cilt hücreleri ve bakterilerin tıkadığı kıl foliküllerinde başlar. Bu sebeple akne tedavisi, sanılanın aksine zaman ve çaba gerektirir.

 

2.    Mit: Tüm Akne Türleri Aynıdır

Gerçek: Aknenin Farklı Türleri Vardır

 

Dur bekle! Sakin ol ve o akne ürününü arkadaşına önermeden önce bizi bir dinle. Akne türlerinin herkes için aynı olduğunu düşünülse de aknenin türleri farklıdır ve akne tedavisi kişiye özeldir. Aknenin siyah nokta, beyaz nokta, kistik akne gibi daha pek çok farklı türü bulunur ve her bir tür için farklı bir tedavi yöntemi gerekmektedir.

3.    Mit: Akne Sadece Yüz Bölgesinde Çıkar

Gerçek: Akne Vücudun Her Bölgesinde Çıkabilir

 

Aknenin genellikle yüz bölgesinde çıktığı düşünülse de boyun, göğüs, sırt ve hatta kalça gibi vücudun farklı bölümlerinde de görülebilir. Bu sebeple, vücudun farklı bölümlerinde çıkan akneler için farklı cilt bakım rutinleri oluşturmak gerekir ve şanslısınız ki SOS BAND vücuttaki tüm bölgelere uygulanabilir!
 

 

4.    Mit: Her Gün Cildi Ölü Hücrelerden Arındırmak Akne Sorununu Çözer

Gerçek: Aşırı Soyulma Akneyi Kötüleştirebilir

 

Cildi ölü hücrelerden arındırmak cilt rutininin önemli bir parçası olmakla beraber aşırı soyulma cildin doğal koruyucu tabakasını bozabilir. Tabakanın bozulması ise cildin daha fazla yağ üretmesine ve iltihaba yol açar. Uzmanların tavsiyesi ise çok basit: Düzenli ve nazik arındırma! Kısacası her şeyin fazlası zarar…

 

5.    Mit: Akne Problemi Sadece Genç Yaşlarda Yaşanır

Gerçek: Yetişkin Aknesi Oldukça Yaygındır

 

Akne problemi daha çok ergenlik dönemi ile ilişkilendirilse de stres, hormonal dalgalanmalar ve çevresel faktörler yetişkin aknesinin artışına sebep olmaktadır. Yani aslında hepimiz aynı geminin yolcusuyuz!

 

 

Akne çok yönlü bir endişedir ve mitlerin ardındaki gerçekleri öğrenmek, daha sağlıklı ve temiz cilt için bir adımdır. Akne tedavisi yolculuğunuzda bu gerçekleri göz önünde bulundurmayı ve istediğiniz cilde ulaşmak için profesyonel bir yardım almayı unutmayın!